Wspieram Dzieci

PROJEKT AMAZONKA / ENERGA SOLO AMAZON EXPEDITION 2015 Marcina Gienieczko wesprze Pomorskie Hospicjum dla Dzieci

Podróżnik Marcin Gienieczko dzięki wyprawie na Amazonkę chce zebrać pieniądze dla dzieci z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Celem jest uzbierać na wyjazd kuracyjny dla najbardziej potrzebujących. Każdy zainteresowany będzie mógł wpłacić pieniądze za każde przepłynięte przez Gienieczkę 10 km Amazonki. Więcej szczegółów podane zostanie już wkrótce.

To wyzwanie, które wspólnie z Energą podejmujemy nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla potrzebujących dzieci – mówi Marcin Gienieczko. Jako podróżnika czeka mnie wielka przygoda ale i wielka niewiadoma. Stając na początku trasy nie mogę mieć pewności, że dotrę do jej końca. Przez 7000km wiele może się wydarzyć. Wierzę jednak, że się uda, jak również wierzę, że dzięki Energa Solo Amazon Expedition zbierzemy kwotę potrzebną na zakup karetki dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Dla mnie ważne jest aby wyprawa miała szlachetny cel. To daje mi podwójną motywację do „napierania”.

 „Chcę po raz pierwszy nie tylko osiągnąć ambitny i daleki cel, ale także dzięki wielkiemu projektowi chcę pomóc innym. Dla mnie to będzie podwójna motywacja: osiągnąć cel (nie tylko dla siebie ale także dla innych) oraz dzieciom zafundować nie lada przeżycia” – opowiada Gienieczko. Podróżnik dodaje, że chciałby pokazać, że „niemożliwe nie istnieje” właśnie dla dzieciom z Pomorskiego Hospicjum, w którym jest honorowym patronem. „Wspierajmy tych którzy chcą cieszyć się życiem” dodaje Marcin Gienieczko.

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci zapewnia swoim małym podopiecznym pomoc lekarską, pielęgniarską, psychologiczną oraz socjalną. Rodzice nie ponoszą kosztów związanych z opieką nad dzieckiem, a w sytuacjach kryzysowych mogą liczyć na pomoc Fundacji, na niezbędne wsparcie finansowe. Bardzo ważne jest dla nas to, aby służyć pomocą każdego dnia. Sprawy z pozoru dla nas proste dla rodzin naszych podopiecznych urastają do rangi niewykonalnych. Często odsyłani od urzędu do urzędu tracą poczucie, że coś można w ich życiu jeszcze zmienić, brakuje im siły. W swojej bezradności mogą liczyć na naszą pomoc. Pracownicy Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci starają się zmienić ich nastawienie do samych siebie i do drugiego człowieka. Najważniejszym naszym działaniem jest zapewnienie jak najlepszej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. Jednak nie zapominamy również o wsparciu psychologicznym i duchowym. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie ma troskliwa opieka nad rodzeństwem i rodzicami umierającego dziecka. Staramy się sprawić, aby rodziny w tak trudnym dla nich momencie nie czuły się samotne, pozostawione same sobie. Robimy wszystko, co w naszej mocy, jednak nasze możliwości są ograniczone. Tylko dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli działalność naszego Hospicjum utrzymać na odpowiednim poziomie.

Pod naszą opieką znajdują się mali pacjenci ze schorzeniami metabolicznymi, genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi. W każdej chwili  mamy pod opieka od 24 do 30 podopiecznych, do których dojeżdżamy pokonując częste odległe trasy. Działamy w Trójmieście i w obrębie 100 km od Gdańska. NFZ finansuje naszą działalność w 35 %, pozostałe środki zdobywamy dzięki wpłatom darczyńców i osobom, które ofiarowują nam swój 1%.

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci
ul. Dębowa 25
80-204 Gdańsk

KRS 0000 296 652
kontakt@pomorskiehospicjum.pl

Możesz pomóc wpłacając darowiznę na nasze konto:
61 1050 1764 1000 0090 6025 9513
Jako tytuł wpłaty prosimy podać: „Akcja Marcina Gienieczko”

Wykup kilometr wyprawy PROJEKT AMAZONKA 2015 na Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.