13 marzec 2017

Poważny portal żeglugi śródlądowej przedstawia moje przepłyniecie Amazonki w canoe. Polecam ten artykuł. Jak przepłynąłem w canoe Amazonkę?
http://www.zegluga.wroclaw.pl/articles.php?article_id=528

 

Guinnnes World Records zniósł wpis  dotyczący ,,niby” dyskwalifikacji  mojego rekordu.

http://www.guinnessworldrecords.com/news/2016/12/guinness-world-records-statement

 

Dlaczego? Otrzymałem przeprosiny ,że  GWR  , że zbyt pochopnie podjął decyzje o tym wpisie pod wpływem paru osób , które nie znały tematu. Okazały się mało wiarygodne. W związku z tym postanowił usunąć wpis.

 

No cóż dla mnie to wszystko naprawdę śmieszne. Te komisje, nagrody czy pseudo festiwale (ze środowiskami wzajemnej adoracji) itp. Polski Komitet Olimpijski oficjalnie przedstawił stanowisko w tej sprawie  gdzie wypunktował  manipulacje dla jednego z nich. Już kiedyś sam Zbigniew Boniek pisał. Czy Robert Lewandowski dostanie  złotą piłkę? Odpowiedział tak: ,,Takie konkursy ,nominacje , nagrody itp. żądzą się tym ,że są niektórzy ludzie  bardziej  lub mniej lobbowani lub lubienni .W grę wchodzą rożne układy a nawet manipulacje gdzie niektórzy nie mają na to wpływu ani nawet nie wiedzą . Dla mnie  najbardziej wiarygodną    sprawą jest to jak zrealizuje ekspedycje , wydam  o tym  książkę ,która sprzeda się z dodrukiem. Ktoś ją kupi za własne zarobione  pieniądze , poświeci swój czas  na przeczytanie . Po czym ten ktoś z czytelników do mnie napisze bo na przykład  dała mu radość , natchnienie i entuzjazm a może nawet pomogła wyjść z paru opresji. Tak było  w przypadku mojej książki ,,Kierunek Północ” czy też ,,Pokonać siebie”. To jest prawdziwa   nagroda i wyróżnienie . Wszystko inne to  przy okazji gdyż otoczone jest sztucznością . Aktualnie właśnie z takim założeniem pracuje nad kolejna książką tym razem  o Amazonce która jest zamówiona u wydawcy. Książka również ma być wydana na rynku  rosyjskim i  angielsko języcznym  .Wiec tylko tam wrócę do tematu Amazonki. Gdzie indziej nie ma sensu bo to tylko powtarzanie się jak widać a tak naprawdę trzeba robić swoje i iść do przodu.  A w sprawie rekordu? Może ktoś  pobije mój rekord w canoe na Amazonce (jak wyżej na certyfikacie)   i będzie temat  załatwiony. Z tego  co wiem szykuje się jedna ekipa z Kanady  z którą mam kontakt. Chcą Amazonkę przepłynąć  w canoe .Tyle ,że od  źródeł. Wiadomo muszą wyżej rozpocząć aby pobić rekord. Tego im życzę. Tym czasem moja głowa jest już gdzieś miedzy Norwegią a Kanadą….napieramy dalej.